İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilişinin 97. yıl dönümü sebebiyle, Mehmet Akif ERSOY’u Anma Etkinliği yapıldı.
        Belediye Düğün Salonunda yapılan etkinliğe İlçe Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN, Belediye Başkan V. Özcan ARSLAN, Protokol Üyeleri, Öğretmen, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
        Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program kapsamında: Mehmet Akif ERSOY’un hayatı, İstiklal Marşının yazılması ve kabulü ile ilgili sinevizyon gösterisi, oratoryo, günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ve son olarak tiyatro gösterisi ile program sona erdi.
        İlçe Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN, İstiklal Marşının Kabulünün 97. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajında:  "Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, Türk milletini ortak düşünce ve değerlerde buluşturan İstiklal Marşımız, bu yönüyle eşsiz bir eserdir. İstiklal Marşı, milletimizin ezelden ebede giden yolculuğunu, ruh derinliğini, gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde anlatmaktadır.
        Bu duygu ve düşüncelerle Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyorum" dedi.
İSAY2 Galeri