Şavşat’ın düşman işgalinden kurtuluşunun ve Vatan Topraklarına katılışının 97. Yıl Dönümü İlçemizde düzenlenen törenle kutlandı.
            Hükümet Konağı önünde gerçekleşen  kutlama törenine; İlçe Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN, Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sinan ÖZTÜRK,  Protokol  üyeleri, siyasi parti temsilcileri, Öğretmenler , Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
            Atatürk Büstüne çelenklerin konulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program kapsamında, günün anlam ve önemiyle ilgili, Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sinan ÖZTÜRK’ün konuşmasının ardından, öğrenciler de şiirler okudular.
             Okunan şiirlerden sonra, 7 Mart Kurtuluş Günü münasebetiyle düzenlenen halı saha futbol müsabakalarında dereceye giren takımlara ödülleri verilerek program sona erdi.
Ayrıca, İlçe Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN’da Şavşat'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
             Mesajında; ''Şavşat’ın kurtuluşunun 97. yıl dönümünü bir kez daha büyük bir sevinç, coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 
Yurdumuzun dört bir yanında olduğu gibi, Milletimizin bağımsızlığa olan inancı, bağlılığı, kararlılığı ve azmi sayesinde, tüm olumsuzluklara rağmen 7 Mart 1921 tarihinde, Artvin ve ilçelerinde büyük bir destan yazılmıştır.
            Bundan 97 yıl önce, Şavşat’ın düşman işgalinden kurtuluşunu gerçekleştiren ve bize bu cennet vatanı emanet eden, başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, hürriyetimiz ve bağımsızlığımız için canını çekinmeden feda eden tüm şehitlerimizi, vatan mücadelesi veren kahraman gazilerimizi, rahmet ve şükranla anıyor, tüm Şavşat’lı hemşerilerimin 7 Mart Kurtuluş Gününü kutluyorum'' dedi.
 
İSAY2 Galeri